Veseli: Kurti që thërriste për bashkim kombëtar, po i bllokon shqiptarët

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka kritikuar ashpër veprimet e Qeverisë Kurti, e cila ka bllokuar kufirin për qytetarët e Shqipërisë, ndërkohë që i ka hap kufijtë me Serbinë.

Veseli, ka shkruar në faqen e tij në Facebook, se Albin Kurti sa i ishte në opozitë i ka mashtruar qytetarët për bashkim kombëtarë e tani si kryeministër i ka bllokuar kufijtë shqiptarë.

Postimi i plotë i Veselit:

“Albin Kurti dështoi edhe një herë me Shqipërinë. Në opozitë, thërriste për bashkim kombëtar, ndërsa si Kryeministër po i ndan shqiptarët. Kjo Qeveri, që hapi kufirin me Serbinë, duhet urgjentisht ta hapë kufirin me Shqipërinë, pa kurrfarë pengese, në të mirë të qytetarëve të të dyja vendeve. Ky maltretim është i papranueshëm”, ka shkruar Veseli. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).