Veseli: Kryeministrit të kaluar i ka munguar vendimmarrja

“Nga 12 qershori ne do ta orientojmë të marrim përgjegjësitë tona, pa dallim orientimit politik. Koalicioni jonë do të kemi një nga fitoret më të mëdha për Kosovën dhe qytetarët e vendit tonë”, ka shtuar Veseli.

Kryetari i Partisë Demokratike e Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka theksuar se vizioni i fillimit të ri, do të jetë fitues në zgjedhjet e 11 qershorit.

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj bashkëbiseduan me qytetarë dhe sipërmarrës në Rahovec.

Veseli ka theksuar se udhëheqësi i Qeverisë së kaluar, nuk ka pasur guxim për të marrë vendime, duke shtuar se sipas tij, ka munguar vendimmarrja.

“Nga 12 qershori ne do ta orientojmë të marrim përgjegjësitë tona, pa dallim orientimit politik. Koalicioni jonë do të kemi një nga fitoret më të mëdha për Kosovën dhe qytetarët e vendit tonë”, ka shtuar Veseli.

Sipas tij, koalicioni LDK – AAK – AKR, po flet për investime të huaja, sikurse magjistari me shkop.

“Ne i kemi provuar këto politika, kur kanë pasur mundësi dhe nuk e kanë bërë këtë. Nuk kanë arritur të sjellin investitor. Platforma jonë e fillimit të ri, duhet ta vazhdohet fillimi i ri edhe për ekonominë tonë”, ka shtuar Veseli./Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS