Veseli: Boll i kemi mashtruar qytetarët

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, duke folur në Kuvend për pezullimin e kazinove dhe lojërave të fatit u shpreh se mjaftë i kemi mashtruar qytetarët është koha të bëhemi të sinqertë she të veprojmë konkretisht për këtë çështje, raporton ‘Zëri.info”.

Ai tha se për tua vërtetuar qytetarëve që nuk po i mashtrojmë duhet të mblidhemi në kuvend pas 45 ditëve dhe të shihet se çfarë është vepruar për këtë çështje.

“Kemi vendosur që ta kryejmë punën dhe do ta kryejmë, jo me i rrejt më qytetarët. Manipulime s’ka. Pas 45 ditësh kuvendi do të mbajë edhe një seancë ta shohë se a po i mashtrojmë qytetarët se boll i kemi mashtruar deri tash”, ka thënë Veseli. /ZERI

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).