Vesa Luma me porosi për kolegët e saj: Mos vjedhni tekste

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Vesa Luma, vazhdon të jetë e pëlqyer nga publiku edhe pse kaq shumë vitesh.

Ajo është mjaft aktive dhe e angazhuar në muzikë, ndërsa këtë vit është kthyer pas një kohe të gjatë me këngë të re.

“S’paska qenë e shkrume” titullohet kënga më e re e saj, e publikuar në muajin mars në bashkëpunim me Denik Prizrenin.

Ndërsa tani, këngëtarja Luma ka ndarë me ndjekësit një pjesë të kësaj kënge në Instagram, gjersa tregon se tekstin e ka shkruar bashkëshorti i saj, Big Basta.

S’paska qenë e shkrume. Një tjetër tekst i fuqishëm nga Big Basta. Mos vjedhni tekste”, ka shkruar ajo.

Përndryshe, Vesa tash e një kohë është zhvendosur në Zelandë të Re, ku edhe po vazhdon jetën dhe karrierën e saj. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).