Vesa ka një falënderim, ja kujt i dedikohet

Vrasja e George Floyd në Amerikë nga një polic ka bërë që tërë bota të reagojë

E këtyre reagimeve i janë përgjigjur edhe këngëtarët shqiptarë të cilët me postime të ndryshme janë solidarizuar me fushatat antiraciste.

Kështu ka vepruar edhe Vesa Luma e cila në një postim në Instagram ka treguar se nga i erdhi frymëzimi që të jetë këngëtare, e që pothuajse të gjithë janë këngëtarë me ngjyrë.

“Gjatë gjithë jetës sime jam ndikuar nga këta artistë që me ndihmuan që të ngritëm artistikisht-ndikimi i tyre, shpirti i tyre artistik me kanë bërë kjo që jam sot! Përgjithmonë falëndërues”.

Vesa ju bashkua fushatës “Black Lives Matter”, një fushatë që u bë të martën, një javë pas vrasjes se George Floyd. /GazetaExpress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).