Vendosen kamerat e sigurisë në institucionet publike në Kamenicë

Kamenicë – Është bërë vendosja e kamerave të sigurisë në objektin e komunës, Shtëpinë e Kulturës dhe Palestrën e Sporteve në Kamenicë.

Me inicimin e Drejtoreshës së Administratës së Përgjithshme Brikenë Ramabaja dhe vendimin e kryetarit Qëndron Kastrati, është bërë vendosja e kamerave të sigurisë në këto hapësira.

“Vendosja e kamerave të sigurisë në këto hapësira publike ka për qëllim të rrisë sigurinë e njerëzve, sigurimin e pronës dhe ruajtjen e informacioneve konfidenciale”, tha kreu i komunës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).