Vendi im

Kosovë quhet vendi im, aty ku është nëna ime, aty ku kemi gëzime

aty ku zogjtë cicërrojn
aty ku shqiponjat fluturojnë
aty ku mblidhen shumë mërgimtar
aty ku vijnë zogjtë shtegtar
aty ku dielli shndrit
aty ku hëna bën dritë
ku më së shumti kamë besim
aty është vendi im.

Arben Kurteshi

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).