Veliu: Orientimisht mund t’i përfundojmë zgjedhjet këtë muaj

Zgjedhjet e Kryetarit të ri të LDK’së do të bëhet posa të përfundojnë zgjedhjet nëpër degë. Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu ka konfirmuar për Express se Kuvendi i Përgjithshëm i LDK’së do të mbahet posa të përfundojnë zgjedhjet edhe në Mitrovicë, Vushtrri, Ferizaj dhe në Degën e Tretë të LDK’së.

Kryetari i ri i LDK’së në Podujevë, Agim Veliu ka konfirmuar se zgjedhjet në LDK orientimisht do të përfundojnë këtë muaj. Ka thënë se s’ka asnjë arsye të shtyhen më shumë posa të përfundojë procesi zgjedhjet në degët e mbetura të LDK’së.

“Jemi kah fundi i zgjedhjeve”, ka thënë Veliu.

“Orientimisht mund t’i përfundojmë zgjedhjet këtë muaj”, ka shtuar ai.

LDK ka nisur zgjedhjet para disa muajsh. Të shtunën kanë përfunduar zgjedhjet në Pejë, Istog e Kamenicë. Kanë mbetur të papërfunduara vetëm në Mitrovicë, Vushtrri, Ferizaj dhe në Degën e Tretë të LDK’së. Në disa prej këtyre degëve të mbetura ka pasur probleme gjatë procesit zgjedhor.

“S’ka asnjë arsye të shtyhen zgjedhjet në parti”, ka thënë Veliu, kur është pyetur nëse ka pasur ndonjë

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).