Velekinca e Mulla Idriz Gjilanit konfirmon mobilizimin e madh në mbështetje të Vjosës dhe listës së LDK’së

Gjilan – Velekinca e Mulla Idriz Gjilanit, me anë të një takimi të nënshtabit atje, ka konfirmuar organizimin dhe mobilizimin e madh për zgjedhjet e 6 tetorit.

Kryetari i Shtabit Zgjedhor të Degës së LDK’së në Gjilan, Arben Mehmeti, e ka falënderuar nënshtabin e Velekincës për angazhimin e madh në mobilimin, në përkrahje të Vjosa Osmanit dhe listës kandidatëve të LDK’së nga kjo komunë.

Ndërkohë, kryetari i nënshtabit atje, Salih Kqiku, u shpreh se tash e tri javë po punojnë me ngulm në mobilizimin e strukturave për fitoren e madhe të LDK’së.

Në takim kanë marrë pjesë edhe kandidatët për deputet nga LDK e Gjilanit, Fatmir Rexhepi, Valentina Bunjaku Rexhepi, Imet Rrahmani dhe Faton Bislimi, të cilët kanë shprehur falënderim për Velekincën për përkrahjen e madhe./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).