Vehid Ibrahimi shpërthen, Muçibaba fshat ku jetojnë të mjerët

Gjilan – Vehid Ibrahimi është ndër të paktët banor që ka mbetur për të jetuar në kushte të rënda në fshatin Muçibabë. I revoltuar dhe pa pasur ndonjë përkrahje institucionale Vehidi ka thënë se Muçibaba është pasqyra reale e politikanëve të korruptuar.

Pothuajse nuk ka ndonjë ditë që Vehid Ibrahimi nuk publikon diçka nga jeta e rëndë në fshatin Muçibabë.

Rruga e dëmtuar, mungesa e ujit, shtëpitë e vjetruara, janë vetëm disa pamje që e tregojnë kohën e gurit, por që Vehidi vazhdon ta jetojë jetën, me ato kushte të mjera që i ka atje.

“Ky fshat është sinonim i vdekjes dhe ferrit për së gjalli…fshat ku jetojnë të mjerët.. Muçibaba është pasqyra reale e politikanëve të korruptuar që në të ardhmen do t`i kushton shumë shtrenjtë” ka shkruar Vehid Ibrahimi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).