Vehid Ibrahimi e mallkon Komunën e Gjilanit

Gjilan – Vehid Ibrahimi ka një kohë të gjatë që në rrjetet sociale akuzon komunën e Gjilanit se nuk kanë investuar në fshatin Muçibabë. Zoti e mallkoftë këtë qeverisje që asnjë cent se ndihmoi këtë fshat e këto treva që po braktisen çdo ditë e më shumë është shprehur ai në rrjetet sociale.

Vehid Ibrahimi është ndër banorët e pakët në Muçibabë që vazhdon të kritikojë dhe kërkojë nga institucionet komunale që të investojnë në fshatrat e brezit kufitar në Muçibabë, Burincë e Lipovicë.”Këto tri fshatra në vitin 1999 kishin 100 shtëpi kurse sot kanë mbetur vetëm 12 prej tyre. Familjet po largohen nga brezi kufitar por unë jo, nuk do të largohem kurrë sepse jam trim i Karadakut, edhe pse jetojë në kushte të rënda me familjen në shkollë. Ama komunën e Gjilanit zoti e mallkoftë” ka shkruar Ibrahimi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).