Vedat Muriqi u transferua në Fenerbahce, por Rizespori ia sheh ‘hairin’ në këtë mënyrë

Fenerbahce ka dalur fitimtare në garën për transferimin e sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi nga Çaykur Rizespor këtë afat kalimtar veror.

Në këmbim të kësaj marrëveshje, Fenerbahçe kishte paguar një pjesë të vlerës në mjete monetare, ndërsa pjesa e tjetër është kompletuar me transferimin e disa futbollistëve, shkruan Zëri.info.

Fenerbahce tashmë ka publikuar listen me emrat e futbollistëve të skuadrës që do t’i bashkohen Rizesporit.

Tarik Cetin, Burak Albayrak, Mahsun Çapkan dhe Oguz Kagan do të huazohen te Rizespori për një edicion.

“Ne iu dëshirojmë suksese futbollistëve dhe shpresojnë se ata do të jenë të dobishëm për Rozesporin”, shkruan Fenerbahce në rrjetet sociale.

Ndryshe, vlera e transferimit të Muriqit në Fenerbahce ishte rreth 3.5 milionë euro./Zëri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).