Vedat Muriqi: Na duhet të fitojmë ndaj Andorrës dhe me mbyll këtë muaj me katër pikë

Përfaqësuesja e Kosovës e ka nisur me barazim kampionatin evropian “Euro 2024”, pasi ka marrë vetëm një pike ndaj Izraelit.

Ndeshja e zhvilluar në “Tel Aviv” përfundoi me rezultat 1-1.

Kjo ishte ndeshje e parë në kuadër të Grupit I.

Pas ndeshjes Vedat Muriqi komentoi ndeshjen, ku tha se mund të kishim humbur, por edhe fituar.

“Një ndeshje e rëndësishme për neve. E kemi ditë që Izraeli janë ekip i fortë. Janë favorit i grupit me Zvicrën. Kemi punu shumë dhe sot kthehemi me një pikë. Ka pasë raste kur e hupëm kontrollin. Ka qenë ndeshje që kemi mundur me humb, por edhe me fitu. Na duhet të fitojmë ndaj Andorrës dhe me mbyll këtë muaj me katër pikë”, tha Muriqi.

Kujtojmë se, Kosova e pret të marten Andorrën në “Fadil Vokrri” në orën 20:45. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS