Vedat Muriqi mund të transferohet në Turqi, kësaj radhe te rivali i Fenerbahces

/ 2 minuta lexim

Vedat Muriqi mund të rikthehet së shpejti që të luajë në Superligën e Turqisë, por kësaj radhe jo tek Fenerbahce por tek rivali i tyre Galatasaray.

Galatasaray tashmë thuhet se do të ndajë rrugët me sulmuesin Cedric Bakambu dhe tashmë kanë nisur ‘gjahun’ për të gjetur zëvendësuesin e tij.

Shkolla Finlandeze lanson programin IMPACT: Tani edhe në gjuhën shqipe, me çmim të përb…Rriten çmimet e derivateve të naftës në MaqedoniShkarkimi i katër kryetarëve në veri, KQZ nis verifikimin e nënshkrimeveVazhdon shkëlqimi i Granit Xhakës, sërish në formacionin e javës në Bundesliga“S’jam xheloze për goca që nuk dinë të lidhin katër fjalë”- Ilnisa e revoltuar me Merit…

Lojtari që po pëlqehet më së shumti nga krerët e klubit është sulmuesi kosovar Vedat Muriqi. Sipas asaj që raporton sajti turk mynet, Muriqi ka qenë mjaft i kënaqur kur ka dëgjuar për interesimin e Galatasaray.

Sidoqoftë, fillimisht është duke u bërë përpjekje për të ulur çmimin e kartonit të Muriqit, i cili raportohet se tani ka një vlerë prej 15 milionë eurosh.

Hidromorava

Muriqi tashmë e njeh mjaft mirë ambientin atje pasi më herët ka luajtur për ekipe të ndryshme si Fenerbahce, Giresunspor, Rizespor dhe Genclerbirligi.

Një tjetër gjë që mund të lehtësojë transferimin e Muriqit është edhe fakti se sulmuesi nga Prizreni ka edhe nënshtetësi turke.

29-vjeçari së fundmi është rikthyer nga lëndimi që kishte pësuar në grumbullim me Kosovën dhe që e la jashtë fushave për një kohë të gjatë.

Këtë sezon Muriqi ka zhvilluar 14 ndeshje në La Liga, ku ka shënuar katër gola dhe ka bërë dy asistime./Telegrafi/