Vedat Muriqi mund të shitet për dhjetë milionë euro te Tottenhami

Tottenhami mund ta transferojë sulmuesin e Fenerbahçes, Vedat Muriqi për vetëm dhjetë milionë euro, gjithnjë sipas mediave në Turqi.

Klubi anglez ka qenë i lidhur vazhdimisht me transferimin e futbollistit të Kosovës, derisa edhe vetë Muriqi ka kërkuar të kalojë te skuadra e Jose Mourinho, shkruan “Zeri.info”.

Pavarësisht se më herët thuhej se 26-vjeçari mund të kushtojë 20 milionë euro, Tottenhami javën e kaluar bëri një ofertë prej 4.5 milionë funtesh, e cila u refuzua kategorikisht.

Ka pasur edhe prej tyre që raportuan se Muriqi nuk është në radarin e klubit të madh të Premierligës, por kjo nuk është e vërtetë sipas mediave në Turqi.

“Fanatik” raporton se pas krizës me koronavirus, Muriqi mund të shitet edhe për dhjetë milionë euro te klubi i Tottenhamit.

Ndryshe, për Muriqin interesim të madh ka shprehur edhe Lazio. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).