Vedat Muriqi hero i Mallorcas, ia siguron fitoren ndaj Atletico Madridit

Mallorca ka arritur të fitojë ndaj Atletico Madridit, në kuadër të xhiros së 31-të në La Liga, shkruan Zeri.info.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Visit Mallorca Estadi” përfundoi me rezultat 1-0.

Golin e vetëm dhe të fitores e shënojë ylli i Kosovës, Vedat Muriqi në minute e 68-të nga pika e bardhë.

Me këtë fitore, Mallorca gjendet në vendin e 17-të me 29 pikë, ndërsa Atletico Madridi mbetet i katërti me 57 pikë. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS