Vedat Muriqi gjen golin, shënon ndaj Kasimpasas

Vedat Muriqi po vazhdon me formën e mirë me fanellën e Fenerbahces, ku golat nuk po mungojnë.

Sulmuesi shtatlartë ka arritur të shënojë edhe në ndeshjen e sotme ndaj Kasimpasa.

Muriqi realisht e zhbllokoi ndeshjen me një gol nga pika e bardhë, duke goditur saktë në kuadrat.

Paraqitjet e tij kanë bërë që shumë klube të njohura të vihen pas tij, pasi edhe paraqitjet për Kosovën kanë qenë të nivelit më të lartë. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).