Vedat Muriqi debuton në Ligën e Kampionëve me Lazion, bëhet lojtari i parë i Përfaqësueses së Kosovës që luan në këtë garë

Vedat Muriqi ka filluar të bëjë vend në skuadrën e Lazios, ku edhe në ndeshjen ndaj Borussia Dortmund u rezervuan disa minuta për të.

Sulmuesi i Kosovës ka debutuar në Ligën e Kampionëve në minutën e 67-të të ndeshjes.

Ai ka zëvendësuar Joqauin Correan, duke u bërë dyshe me Ciro Immobilen.

Kur Muriqi u fut në lojë rezultati ishte 2-0 në të mirë të italianëve.

Borussia Dortmund hapi ndeshjen me golin e Erling Haaland që shënoi në minutën e 71-të.

Muriqi në fundjavën e kaluar debutoi edhe në Serie A./Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).