Vedat Muriqi barazoi rezultatin për Mallorcan, por ndëshkohet me karton të kuq

Vedat Muriqi nuk do ta kujtojmë për mirë përballjen e Mallorcas në udhëtim te Elche në kuadër të javë së tetë në La Liga.

Fillimisht, sulmuesi i Kosovës e humbi një penallti në minutën e 12-të, derisa vendasit kaluan në epërsi në atë të 15-të.

Gumbau asistoi te Ponce, që shënoi për 1-0, dhe me këtë rezultat edhe përfundoi pjesa e parë.

Por, në 45 minutat e dytë, Elche mbeti me dhjetë lojtar në fushë, shkaku që Boye u përjashtua në minutën e 61-të me karton të kuq.

Mallorca fitoi një penallti në minutën e 71-të dhe kësaj radhe, Muriqi u tregua i saktë, duke i barazuar shifrat në 1-1.

Mirëpo, reprezentuesi i Dardanëve (85’) u përjashtua më pas me karton të kuq, shkaku që goditi një lojtar kundërshtar.

Muriqi do të mundohet të harrojë këtë moment që i ndodhi, pasi pavarësisht golit, kartoni i kuq do të mbetet në mendjen e tij padyshim. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS