Veç tre lojtarë marrin më shumë para se Xherdan Shaqiri në MLS

/ 1 minutë lexim

Futbollisti i Kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri është një prej futbollistëve më të paguar në Amerikë.

Ylli shqiptar fiton 7.4 milionë euro në sezon te skuadra e Chicago dhe vetëm tre futbollistë tjerë kanë pagën më të lartë, shkruan Indeksonline

Futbollisti më i paguar në MLS është Lionel Messi i Inter Miamit me 18.6 milionë euro në sezon.

Mobi Casa

Pas ylli argjentinas vijnë lojtarët tjerë si, Lorenzo Insigne i Torontos me 14 milionë euro dhe Sergio Busquets me 8 milionë euro.

Top-8 në MLS e mbyllin lojtarët si, Driussi me 6.2 milionë euro, Bernardeschi me 5.7 milionë euro, Emil Forsberg me 5.5 milionë euro dhe Hector Herrera me 4.8 milionë euro./Indeksonline/