Vdes Osman Zhitia, babai i heroit Afrim Zhitia

Ka vdekur sot, Osman Zhitia, babai i heroit kombëtar Afrim Zhitia.

Përmes një postimi në “Facebook”, këtë e ka bërë të ditur Fatmir Limaj, Kryetari i Nismës Socialdemokrate.

Limaj, lajmin për vdekjen e Zhitisë e konsideron pikëllues dhe shpreh ngushëllime për familjen, miqtë dhe të gjithë ata që e kishin njohur Zhitinë.

“Baca Osman do të mbetet përherë në kujtesën tonë si një atdhetar i shquar që nuk kurseu asgjë nga vetja e tij për lirinë e Kosovës. I përjetshëm qoftë kujtimi për bacën Osman”, shkruan Limaj në postimin e tij./Zëri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).