Vdes mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku – yjet shprehin ngushëllimet e tyre

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku.

Prej kohësh Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë.

Rexhep Çeliku ishte solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve, ndërsa vetëm pak ditë më parë Presidenti Meta i akordoi titullin “Nderi i Kombit”.

Shumë yje shqiptare kanë shprehur ngushëllimet miqve dhe familjarëve të valltarit shqiptar.

”Lamtumirë Mjeshtër. Rexhep Çeliku. Nder i Kombit. 32.000 rrole”, ka shkruar ndër të tjerash Ermal Mamaqi.

Edhe Aurela Gaçe dhe Eli Fara ka ndarë përzgjedhur fjalët më të mira për mjeshtrin e valles shqipe. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).