Vdes ish presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani ka ndërruar jetë në moshën 56 vjeçare.

Top Channel raporton se prej më shumë se një muaj ish-presidenti u transferua nga spitali “Shefqet Ndroqi” në një spital në Gjermani për një trajtim më të specializuar, por sipas mjekëve atje ish-Presidenti ra në gjendje kome dhe pësoi vdekje të trurit, fatkeqësisht një gjendje shëndetësore e pakthyeshme për ish Presidentin.

Mjekët i këshilluan familjarëve të merrnin një vendim për shkak të shpresave të humbura për t’u zgjuar.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS