Vazhdon telenovela me Hysajn: “Është ekspert, do të rinovojë”

E ardhmja e Elseid Hysajt te skuadra e Napolit mbetet në pikëpyetje.

Eksperti i merkatos, Niccolo Ceccarini, foli në lidhje me futbollistin shqiptar dhe duket se ka një vlerësim të madh për lojtarin e kombëtares sonë.

“Hysaj e ka treguar se është i nevojshëm dhe në raste emergjence siç është dëmtimi i Ghoulam dhe Malcuit ka bindur. Të mos harrojmë se shqiptari mund të luajë në të djathtë dhe të majtë. Një profesionist i vërtetë që mendoj se mund të rinovojë në fund”.

Mbrojtësi i krahut të djathtë vuajti nën drejtimin e Carlo Ancelottit, por po merr minuta me Gennaro Gattuson.

Tekniku aktual i ka besuar shumë, kushtëzuar dhe nga problemet e mëdha që ka me dëmtimet.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).