Vazhdon shkëlqimi i Valon Ethemit, shënon edhe ndaj Sivassporit

Valon Ethemi ka vazhduar me formën e mirë në Superligën e Turqisë, duke gjetur rrjetën në barazimin mes Istanbulsporit me Sivassporin.

Ky ishte goli i tij i dytë në dy ndeshjet e fundit, duke treguar për formën e mirë.

Ethemi zhbllokoi ndeshjen në minutën e 64-të me një goditje të bukur nga distanca.

Ky është barazimi i parë në pesë ndeshje për Istanbulspor dhe ka grumbulluar vetëm 4 pikë.

Sot në formacionin fillestar ishin edhe Jetmir Topalli.

Pati minuta kishte Sindrit Guri, që erdhi nga stoli, ndërsa Kristal Abazaj mungoi për shkak pezullimi./Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS