UBT

Vazhdon shkëlqimi i Granit Xhakës, sërish në formacionin e javës në Bundesliga

/ 2 minuta lexim

Granit Xhaka ka vazhduar me paraqitje të shkëlqyera në elitën e futbollit gjerman Bundesliga me fanellën e Bayer Leverkusenit.

Mesfushori shqiptar ka qenë ndër më të mriët në kuadër të xhiros së 19-të, ku Bayer Leverkusen barazoi pa gola 0-0 me Borussia Moenchegladbach.

Shkolla Finlandeze lanson programin IMPACT: Tani edhe në gjuhën shqipe, me çmim të përb…Rriten çmimet e derivateve të naftës në MaqedoniShkarkimi i katër kryetarëve në veri, KQZ nis verifikimin e nënshkrimeveVazhdon shkëlqimi i Granit Xhakës, sërish në formacionin e javës në Bundesliga“S’jam xheloze për goca që nuk dinë të lidhin katër fjalë”- Ilnisa e revoltuar me Merit…

Eco Higjiena

Xhaka është përfshirë në formacionin e javës në elitën e futbollit gjerman nga faqja e specializuar për vlerësimin e futbollistëve, SofaScore.

Përveç Xhakës në formacionin e javës ishin edhe Nicolas e Evledi nga Gladbach, Trimmel e Gosens nga Union Berlin, si dhe Stanisic e Wirtz nga Leverkusen.

Pjesë e formacionit të javës ishin dy yjet e Stuttgartit Undav e Fuhrich, derisa në sulm ishin dyshja Fullkrug dhe Demirovic. /Telegrafi/