Vazhdon saga LDK – LVV, dështon edhe tentativa e radhës

Para nisjes së takimit lideri i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se partia e tij është e gatshme për koalicionin.

As tentativa e së hënës mbrëma nuk rezultoi e suksesshme për formimin e “Koalicionit të shpresës”. Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa dhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti edhe pas një takimi treorësh dështuan edhe një herë në arritjen e marrëveshjes për qeverinë e ardhshme, shkruan Zëri.

Ndonëse u rikthyen në tavolinën e bisedimeve me shumë optimizëm, i pari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa as të hënën nuk arritën të dakordoheshin për një koalicion bashkëqeverisës. Pas një takimi rreth treorësh Kurti e Mustafa, së bashku me zyrtarë të tjerë të partive të tyre, u larguan heshturazi nga ndërtesa e Kuvendit të Kosovës, aty ku po mbahej takimi. Para nisjes së këtij takimi lideri i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se partia e tij është e gatshme për koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).