Vazhdon aksioni i SHHB “Bereqeti”, ndihmoi 140 familje të fshatrave të Gjilanit

Gjilan – Shoqata Humanitare Bamirëse “Bereqeti “ sot ka vazhduar tu dalë në ndihmë familjeve në nevojë nëpër shumicën e fshatrave të Komunës së Gjilanit.

Këtë aksion i cili është në prag të Festës së Fitër Bajramit, Këshilli i Bashkësisë Islame po e kryen në bashkëpunim me kryetarët e fshatrave.

U ndihmua fshati Pogragjë (10), Zhegër (10), Livoq i Ulët (10), Livoq i Epërm (10), Bresalc (10), Ponesh (10), Shurdhan (11) , Kishna Pole (13), Vërbica e Zhegovcit ( 10) pastaj edhe disa fshatra më të vogla.

“Bereqeti” falënderon të gjithë ata që kontribuuan në përgatitjen e këtyre pakove ushqimore, duke e lutur Allahun që t’i shpërblejë në këtë botë dhe në ahiret ka thënë Agim Hyseni./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).