Uji Dea

Vazhdojnë temperarturat pranverore – sot diell dhe vranësira kalimtare

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare.

Sipas institutit, temperaturat miniamle do të lëvizin ndërmjet -2 dhe 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius.

UBT

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit”, thuhet në njoftim.