Vazhdojnë të qarkullojnë kartëmonedhat false në bankat e Gjilanit

Gjilan – Në rrugën “Nënë Tereza” në Gjilan ankuesi mashkull kosovar zyrtar i bankës ka raportuar se kanë pranuar dy kartëmonedha (20 € dhe 5 €) të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara.

Kartëmonedhat janë sekuestruar për ekzaminim dhe procedura të mëtutjeshme hetimore. Rasti është duke u hetuar njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS