ARKATANA

Vazhdojnë akuzat e qytetarëve ndaj Alban Hysenit: Gjilani boll keq e shkretë u kanë, veç ju e keni masakrue

/ 2 minuta lexim
RCCOLA

Gjilan – Alban Hyseni po vazhdon të kritikohet për pasivitetin e tij në të gjitha drejtimet. Gjilani po përjeton një depresion politik, ekonomik dhe pa asnjë strategji zhvillimore. “Gjilani boll u kanë keq e shkretë, veç ju e keni masakrue” ka shkruar qytetari Hafiz Rexhepi.

Gjilani asnjëherë nuk ka qenë në situatë më të rëndë dhe më të izoluar se sa tani. Mungojnë projektet, mungojnë investimet, mungojnë strategjitë ndërsa depresioni politik e ka arritur kulmin.

Gjilani vazhdon të mbetet i izoluar dhe pa një të ardhme të mirë krejt kjo për shkak të mos dijes dhe pasivitetit të qeverisjes komunale.

ARKATANA

Qytetarët tanimë nuk po e kursejnë Alban Hysenin të cilin po e quajnë “dështak”, “Rrencë” dhe “Mashtrues”. Të gjitha këto fyerje mund t`i gjeni fare lehtë tek faqja e Komunës së Gjilanit në facebook.

Qytetari Hafiz M Rexhepi ka shkruar: “Shkret u kanë Gjilani boll, veç ju e keni shkretue e masakrue atë Gjilan te mjerë. Ishalla qata njerëz që kanë mbet në Gjilan mendojnë pak kur të votojnë” ka shkruar Rexhepi.

Ruzhdi Musliu ka shkruar: “Jemi komuna më e varfër dhe e lanë pas dore sepse kemi kryetar dhe drejtora të dobët që po punojnë veç për veti e jo edhe për qytetarët. Edhe këta të LVV ishin një brumë, me të rrejt dhe me të mashtrue veç” ka shkruar Musliu./rajonipress/