Uji Dea

”Vatra” e Kosovës Lindore uron lirimin e Haradinajt me shokë

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Ne Shoqata e shqiptarëve nga Kosova Lindore “Vatra” Urojmë përzemërsisht për lirimin e komandantit të zonës operative të Dukagjinit, ish- Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj dhe bashkëluftëtarëve të tij nga Tribunali i Hagës.

Uji Dea

Me këtë verdikt u dëshmua edhe një herë pastërtia e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, po ashtu urojmë që të gjithë luftëtarët e lirisë që gjenden në Burgje të jenë të lirë për të cilën liri kanë dhënë shumë thuhet në urimin e Vatrës./rajonipress/