Valon Zymberi: Nuk e kemi ditur rastin e Izair Eminit

Gjilan – Drejtori ekzekutiv i FC Dritës, Valon Zymberi, thotë se vetëm pasi ka nisur stërvitja në ditën e djeshme (e mërkurë) e kanë pranuar lajmin se Izair Emini ka rezultuar pozitiv.

“Ne nuk e kemi ditur rastin. Derisa kanë dalë testet, ato të Izair Eminit janë vonuar, kurse pjesa tjetër është nisur për në Kosovë. 15 minuta pasi ka nisur stërvitja në grup më ka telefonuar Emini dhe më ka thënë se nuk mund të vijë, pasi ka rezultuar pozitiv. Kemi mbetur të tronditur, por kemi vazhduar me stërvitje. Edhe sot trajneri dhe lojtarët kanë vazhduar me stërvitje, pasi edhe dje ishin aty. Shpresojmë se ndonjëri nuk shfaq simptoma, pasi mund të na infektojë të gjithëve”, potencoi Valon Zymberi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).