Valon Berisha në formacionin e javës, afër tij edhe Neymar

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Valon Berisha ka bërë paraqitje fantastike këtë javë me skuadrën e tij, raporton “Zeri.info”.

Berisha ka treguar formë të mirë me fanellën e skuadrës franceze, Reims me të cilën ndeshjen e fundit e mposhën në udhëtim, Montepellier me rezultat të thellë 0:4.

Futbollisti i Kosovës ishte i pranishëm në fushë deri në minutën e 83-të, për t’u zëvendësuar më pas nga trajneri i skuadrës.

Për këtë paraqitje të mirë të tij, gazeta e famshme franceze “L’Equipe”, e ka vlerësuar atë me notën 7 dhe e ka vendosur në formacionin e javës për elitën e futbollit francez.

Në këtë formacion të javës është edhe ylli i Paris Saint Germain, Neymar e Memphis Depay i Lyonit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).