Valon Berisha huazohet në Australi

Valon Berisha do të ndryshojë ekip dhe madje edhe kontinent gjatë kësaj vere.

Siç raporton L’Equipe, Valon Berisha është larguar nga Reims dhe karrierën do ta vazhdojë në Australi tek ekipi Melbourne, transmeton Gazeta Express.

Mesfushori kosovar do të huazohet për një vit pa opsion blerjeje në Melbourne City.

Ai kohët e fundit ishte dërguar në ekipin e dytë të Reims dhe nuk kishte fare minuta në skuadrën e parë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS