Valon Behrami flet për ndeshjen me Portugalinë: Keq që nuk mund të ndërhyjë në fushë

Zvicra sonte do të luaj me Portugalinë në mdeshjen e fazës së 1/8 të Kupës së Botës.

Në tribuna helvetikët do të mbështetën edhe nga Valon Behrami.

Futbollisti shqiptar luajti katër Kupa Botërore dhe tani është në Katar për herë të parë si spektator.

Të mos jesh më në fushë me kombëtaren nuk është problem për Behramin: “Jam shumë i lumtur me katër Botërorët që kam mundur të përjetoj si lojtar”.

Megjithatë, ai nuk mundi t’i ndiqte plotësisht i relaksuar ndeshjet e kombëtares. “Si spektator, ndonjëherë është pak e vështirë kur i sheh gjërat nga jashtë, por nuk mund të ndërhysh vetë”.

Behrami ka qenë një nga lojtarët kyç në kombëtaren e Zvicrës. /IndeksOnline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS