Valon Behrami flet për mundësinë e kualifikimit të Kosovës dhe Shqipërisë në Botëror

Valon Behrami ka dhënë një intervistë ekskluzive për emisionin “Favoriti i Botërorit” në televizionin T7.

Behrami foli për shumëçka në lidhje me karrierën e tij si futbollit, shkruan Gazeta Express.

Ai tregoi edhe për mundësitë e Kosovës dhe Shqipërisë për kualifikim në Botëror.

Ai tha gjithashtu se në Kosovë duhet të ndryshohen strukturat në futboll.

“I përcjelli të gjitha ndeshjet. Shumicën e kqyri Kosovën. Është skuadër që është në drejtim të mirë. Mundemi diçka me bo me investime të mira. Investimi më të mëdha që munden me I bo është me të rinjtë. Investimet duhet të jenë më të fuqishme. Strukturat duhet me i ndrru me sigui. Kemi nevojë për struktura se ato e bëjnë diferencën. Kemi ende punë sepse lojtarët kanë talent, por nevojiten struktura më të mira, sepse me struktura ti mundesh me arrit në një Kampionat Evropian apo Kampionat Botëror. Mund të ndodh që edhe tash na shkon mirë e mbërrijmë në Evropë e Kampionat Botëror, por problem është që duhet me mendu në 10 vite çfarë ndodh, kështu që duhet me u përgatit për këtë dhe investimi në të rinj janë gjërat më të rëndësishme tani për tani”, u shpreh Behrami.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS