Valentina ka një mesazh: Fryma fituese e fitoreve të LDK-së është në Gjilan

Gjilan – Ish deputetja Valentina Bunjaku Rexhepi dhe tani kandidate ka falënderuar të gjitha nënat e grat, vajzat e reja nga Gjilani që dolën masovikisht në përkrahje të Vjosa Osmanit.

Postimi i plotë i Valentina Bunjakut

Nëna e gra, vajza të reja nga Gjilani
Rrugëtimi ynë vazhdon, ju jeni dëshmia e frymës fituese të LDK-së dhe promotori i fitoreve të saj në Gjilan dje e sot, dhe në Kosove nesër.

Gruaja është shtyllë e familjes, shtetit dhe kombit, simboli i demokracisë në vendin tonë.
Dhe kur gratë e Gjilanit dërgojnë mesazhin, porosia është e qartë për ata;
Vjosa kryeministre, sepse ne duam
Vjosa kryeministre, sepse Kosovës i duhet
Vjosa kryeministre, sepse ne vendosim
Ju falënderoj në përkrahje kaq masovike

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).