Valdrin Mustafa vazhdon shkëlqimin në Gjermani, tjetër gol me ekipin e tij

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës në gurpmoshat U21, Valdrin Mustafa vazhdon të shkëlqej të Gjermani.

Mustafa shënoi në fitoren e klubit të tij, RW Koblenz 2 me 0 ndaj Grossaspach, shkruan IndeksOnline.

Ky ishte goli i 10-të për Mustafën në Regionalliga Sudwest.

Në një pronocim për IndeksOnline, Mustafa shkurt tha se po kalon në një formë të mirë dhe shpreson që të vazhdoj të shënoj në mënyrë që të jetë i gatshëm për Kosovën U21.

“Po kaloj shumë mirë dhe shpresoj shumë që të vazhdoj me këtë ritëm. Dua të vazhdoj në këtë formë që të jem i gatshëm edhe për Kombëtaren e Kosovës në grupmoshat e reja”, ka thënë Mustafa për IndeksOnline.

Klubi i kosovarit tani është në pozitën e 13’të me 29 pikë./IndeksOnline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS