Vajza e Enver Malokut: Kosova po bëhet, por larg nga ëndrrat e babait tim

Në Akademinë Përkujtimore me rastin e 20 vjetorit të vrasjes së publicistit Enver Maloku, pjesë ishte edhe e bija e tij, Doruntinë Maloku.

E bija e Enver Malokut tha se ky krim edhe pas 20 vjetësh është i freskët ndërsa ka kërkuar drejtësi për të gjetur dorasit e vrasjes së babait të saj,.

”Kur u vra babi para syve tanë, unë që isha 16 vjeçare, tash kam pothuajse moshën e mamit kur mbeti e ve”.

”Po rriten edhe nipat e mbesat. Kosova po ashtu po bëhet, por larg nga ëndrrat e Enverit. I jemi mirënjohës të gjithë atyre”.

”Dera e familjes tonë është e hapur përherë me ju, që dhimbjen na i keni bërë më të lehtë, dhe krenarinë më të madhe”, ka përfunduar ajo, njofton Klan Kosova.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).