Ushtarët e KFOR-it Amerikan në Viti, falënderojnë Halitin për bashkëpunim

Viti – Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka takuar dje në një takim lamtumirës Ekipin për Monitorim dhe Ndërlidhje të KFOR-it amerikan (LMT), në Viti, të përfaqësuar nga togerja Jillian Stein dhe rreshteri i klasit të parë Laurance McGraw.

Gjatë këtij takimi ushtarët amerikan të KFOR-it falënderuan kryetarin Haliti për bashkëpunimin e deritanishëm.

Ndërkaq një falënderim të sinqertë për punën e ushtarëve që kanë bërë në këtë komunë e pati edhe kryetari Haliti./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS