Ushqimet që shtrëngojnë trupin dhe lëkurës i dhurojnë shkëlqim

Jogurti probiotik – Është i hatashëm për forcimin e sistemit imun, që mund të dobësohet si pasojë e ushtrimeve të shpeshta dhe intensive. SPINAQI Është përplot me vitamina dhe i pasur me hekur, i shkëlqyeshëm dhe aleat për shndërrimin e proteinave në muskuj.

Xhenxhefili

Është i shkëlqyeshëm për inflamacione, kundër ngërçeve dhe dhimbjeve në stomak. Zvogëlon dhimbjet në muskuj për 25 për qind, nëse e konsumoni përditë.

Kivi

Është i pasur me vitamina C, e cila e rigjallëron lëkurën, e kivi ndihmon edhe në pakësimin e rrudhave të shfaqura në fytyrë dhe gjetiu.

Selino

Selino me saktësi i shkatërron bakteret e dëmshme, por edhe jua pastron dhëmbët nëse e grimconi më shpesh.

Lajthitë

Lajthitë ndihmojnë në hidratimin e lëkurës tuaj dhe flokut, kjo falë faktit se përmbajnë shumë aminoacide omega-6.

Patatja e ëmbël

Patatja e ëmbël është përplot me vitamina A, ndihmon në faktin që të keni fytyrë me shkëlqim dhe fytyrë me lëkurë të shtrënguar.

Brokoli

Brokoli ofron ndihmë të hatashme në misionin për flokë me shkëlqim, sepse falë vitaminës A, ndihmon në prodhimin e sebumit, balsam natyral ky.

Spinaqi

Është përplot me vitamina dhe i pasur me hekur, i shkëlqyeshëm dhe aleat për shndërrimin e proteinave në muskuj.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).