Fundamenti

Ushqimet që kanë thuajse 0 kalori

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Ekzistojnë disa ushqime që futen në listën e ushqimeve mike për organizmin tuaj.

Ato kanë një sasi minimale kalorish dhe nuk ndikojnë në shtimin e peshës tuaj dhjamore.

Eco Higjiena
  1. Kokoshkat, nëse janë pa gjalpë dhe pa kripë, mund të hahen në sasi të palimituar.
  2. 1 patëllxhan i pjekur ka vetëm 20 kalori kështu që mos u mendoni shumë!
  3. Portokalli dhe qitro rekomandohet për rënien në peshë
  4. Pjepri dhe shalqiri kanë pak sheqer dhe shumë ujë!
  5. Kungujt kanë 40 kalori për 1 racion dhe përmirësojnë funksionet tretëse

6.Kastraveci përmban shumë ujë

  1. Mollët
  2. Kumbullat kanë pak kalori
  3. Sallata
  4. Frutat e pyllit
  5. Lakra dhe lulelakra