Ushqimet që forcojnë imunitetin

Në vend që të merrni suplementë, mjekët sugjerojnë të shtoni dozat e ushqyesve dhe vitaminave nëse dëshironi të qëndroni të shëndetshëm.

Konsumimi i frutave dhe perimeve është gjithnjë një ide e mirë.Ja disa nga frutat më të shëndetshme:
Boronica
Kërpudhat
Kokrrat e Acait
Midhjet
Shalqiri
Lakra
Bajamet
Qitrot
Farat e grurit
Kosi pa yndyrë
Hudhra
Spinaqi
Çaji
Patatet e ëmbla
Brokoli
Luleshtrydhe
Kivi

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS