Fundamenti

Ushqimet e shëndetshme që duhet t’i konsumoni në darkë

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Kombinimi i duhur i ushqimeve si dhe orari kur i konsumoni ato do ju bëjë që të përftoni një darkë të shëndetshme dhe të shijshme.

Ja cilat janë kombinimet perfekte për një darkë të shijshme që nuk na shton kile:

Eco Higjiena
  1. Vezë + spinaq + fasule
  2. Fasule të zeza+ brokoli+ oriz kaf
  3. Waffle + gjalp kikiriku + blueberries
  4. Peshk + karota + bizele
  5. Domate + borzilok + mocarela
  6. Lakër e bardhe + avokado + fileto pule

Është e rëndësishme që darka të konsumohet përpara orës 20:00 në mënyrë që organizmi të ketë kohën e mjaftueshme për të kryer procesin e tretjes.
Kombinimet e sipërpërmendura përveçse janë tepër të shijshme, janë edhe të shëndetshme.