Urimi i Rita Orës: Fat Anglisë dhe Kosovës, dy shtëpitë e mia

Kosova dhe Anglia zhvillojnë ndeshjen e fundit kualifikuese për Kampionatin Evropian, ndërsa të gjithë shqiptarët janë sensibilizuar nga atmosfera e jashtëzakonshme që është krijuar në Kosovë.

Ndërkohë që mikpritja që iu është bërë anglezëve ka lënë mbresa të mëdha dhe të gjitha mediat ndërkombëtare po raportojnë për atë që po ndodh në vendin tonë.

Nga ana tjetër, këngëtarja nga Kosova e cila jeton në Angli, nuk ka mundur të mos përfshihet në këtë ngjarje të madhe mes dy vendeve.

Shqiptarja me famë botërore ka bërë një postim në rrjetet sociale duke i uruar të dyja përfaqësueset.

“Fat Anglisë dhe Kosovës sot, dy shtëpitë e mia”, ka shkruar Rita në mbishkrimin e një fotografie të publikuar në InstaStory. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).