Uragani antik

Poezi nga Veron Dobroshi

Nga rrënimet shpirtërore
Burim lotesh dhe vuajtjesh
Ike pa kthim
Klithma s’ka më kuptim

E në muzeun e kujtimeve
Si pikturë e heshtur rri
Me një kolorit shpirti
Ndez flakët uragani antik

E takove vallë diku Helenën?
Në Olimp bëhet dasmë
Veç sonet trishtimi këndohet

Veron Dobroshi

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).