Ujkani bëhet portieri i tretë i Torinos

Portieri kosovar ka përfunduar si i treti tek ekipi “Granata” pasi i dyti tash është Milinkovic-Savic, derisa Sirigu është titullar i padiskutueshëm në skuadrën italiane

Samir Ujkani nuk është më portieri i dytë i Torinos.

Në fakt, në ndeshjen e Kupës së Italisë kundër Lecces, Torino ka vendosur për portierin e dytë: bëhet fjalë për Vanja Milinkovic-Savic, të cilit po i beson trajneri Giampaolo, shkruan “toronews.net”, përcjell “Gazeta Express”.

Madje, portieri serb pritet të mbrojë si titullar në ndeshjen e fundjavës ndaj Lazios në Serie A duke e pasur parasysh mungesën e titullarit të padiskutueshëm, Salvatore Sirigu.

Me këtë rast, përfaqësuesit kosovar i janë zvogëluar gjasat për të mbrojtur në portën e ekipit “Granata”, në sezonin e tij të dytë në këtë klub.

Pas përfundimit të këtij edicioni, ish-portieri i Palermos mund të largohet nga Torino për t’iu bashkuar ndonjë ekipi ku do të mund të paraqitej sado kudo. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).