UBT shumëfishon hapësirat e rekreacionit për studentë

Kampusit Inovativ të UBT-së, prej tash i është shtuar gjallëria, pasi oborri i tij do të jetë i stërmbushur me studentë, të cilët do të relaksohen e socializohen mes vete në hapësirat rekreative që UBT i ka shtuar për ta.

Pauzat ndërmjet ligjëratave, por edhe ditët që studentët i kalojnë duke mësuar në kampus, tani janë bërë më argëtuese dhe kuptimplota, pasi në fushat e sportit dhe në ato për relaksim, do të kenë mundësi të çlodhen dhe të largohen nga përditshmëria.

Përpos që do të shfrytëzohen për të kaluar kohën e lirë, të njëjtat do të shërbejnë edhe si platformë në të cilën studentët do të zhvillojnë e shkëmbejnë ide inovative jashtë hapësirave ku mbahen ligjëratat dhe praktika gjatë studimeve./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).