U rikthye me super gol, ‘Bild’ me shkrim për Milot Rashicën

Pas rikuperimit nga lëndimi, futbollisti më i mirë i Werder Bremenit u rikthye në formacionin startues dhe madje shenoi gol.

Bëhet fjalë për Milot Rashicën i cili u rikthye nga lëndimi me një gol të shënuar kundër Borussia Dortmundit mbrëmë në Bundesliga, shkruan “Bild”.

Milot Rashica goal vs Borussia Dortmund
Në mënyrë modeste, Rashica tha pas përfundimit të ndeshjes: “Nëse nuk keni luajtur një muaj, atëherë keni nevojë për një apo dy ndeshje të ktheheni në vendin e duhur. Ishte gjë e mirë sot“.

Natyrisht, vetëbesimi i futbollistit nga Kosova është i madh.

Me dështimin e sulmit të Werder Bremenit, tashmë boshëllëkun do ta mbushë 23-vjeçari.

Zyrtari i Werderit tha: “Duke e konsideruar se Rashica ende nuk është në potencialin e plotë të tij, rastet dhe paraqitja ndaj Dortmundit tregon se ai është lojtar i rëndësishëm për ne“.

Paraqitjen e Milotit kundër “Milionerëve” e ka lavdëruar edhe trajneri Florian Kohfeldt i cili ka vetëm fjalë të mëdha për vushtrriasin.

“Miloti solli diçka në lojën tonë që ne nuk e kishim. Kjo është gjë e mirë“, vlerësoi ai.

Gazeta gjermane “Bild” shkruan se Kohfeldt iu referua me këtë deklaratë shpejtësisë së Rashicës e cila ‘tmerron’ kundërshtarët.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS